Blogosz

MESE NINCS.

Ezúttal Antonescuval verne át minket az RMDSZ és a PSD! Ne dőljünk be: van jobb választásunk

2025. április 03. 09:37 - BlogoszEditor

Ne feledjük, hogy a kártékony Crin Antonescut még csak nem is a PSD javasolta koalíció államfőjelöltjének, hanem egyenesen az RMDSZ.

Igen, annak az RMDSZ-nek a csúcsvezetése jött az ötlettel, amely egyszerre két urat szolgál – és ezek közül egyik sem a romániai magyarság. Hanem romániai vonatkozásban többnyire a legnagyobb itteni maffiapárt vagyis a PSD, magyarországi vonatkozásban pedig a nemcsak hazaáruló, hanem nemzetközi téren is áruló, korrupt Fidesz-maffia szolgálója.

Kelemen Hunorék álltak elő tehát a felvetéssel, hogy a jelenlegi kormánykoalíció közös államelnök-jelöltjeként fel kellene éleszteni a nagy nehezen visszavonult Crin Antonescut.

És most az RMDSZ kampányol a legerősebben amellett az Antonescu mellett, aki a magyarság számára is jó oktatási törvény alkalmazását annak idején megakadályozta. Ám nemcsak a törvény gyakorlatba ültetését állította le Antonescu, hanem egyúttal olyan válságot okozott, ami miatt megbukott az akkori, haladó szellemiségű, reformista Ungureanu-kormány, aminek az RMDSZ is tagja volt. Így maga az RMDSZ is Antonescu miatt került kormányról ellenzékbe akkoriban.

Jelenleg pedig azt az Antonescut reklámozza nekünk az RMDSZ, aki PNL-vezetőként annak idején először fogott össze a PSD-vel, elárulva a választókat, és a saját pártját is. Akkoriban ugyanis megígérték Antonescunak a PSD-sek, hogy ha segít a PSD-t irányító Victor Pontából koalíciós miniszterelnököt csinálni, cserébe támogatják Antonescut abban, hogy államfő legyen. Mindent meg is tett a maga államelnöki törekvéseiért, Pontáékat kormányra emelte, a PNL-t a PSD segítőjévé tette, sőt, abban is segédkezett, hogy az akkori államfőt megpróbálja leváltatni a PSD – ám végül így sem lett államfő Antonescu, a tervei füstbe mentek. Nem sokkal utána vissza is vonult a politikai életből.

Részletesebben itt írtam a legnagyobb kártékonykodásairól.

Most meg jönnek Kelemen Hunorék, kiszedik a többi csontváz közül a szekrényből Antonescut, és azt akarják, hogy Románia elnöke legyen. Mégpedig ezekben az újra feszült, és egyelőre ismeretlen kifutású időkben, egy olyan ember, aki már bizonyított: sokszorosan bizonyította, hogy elvtelen, áruló, opportunista. Szó sincs arról, hogy Antonescu Európa-pártiságot képviselne – hanem pontosan azt a stagnálást és visszacsúszást képviseli, ami az elmúlt évtizedekben Romániát jellemezte, és amiben neki magának is konkrét szerepe volt.

Ráadásul a Fidesz által uralt, és Orbánék romániai bizniszeléseinek intézésére használt RMDSZ még Antonescu jelmondatát is a Magyarországot egyszerre millió módon rontó Fidesztől vette át. Méghogy „Előre, nem hátra”. Ugyan! Túl azon, hogy ez mennyire gyermeteg színvonalú szöveg, még hazug is, hiszen Crin Antonescu államfősége egyértelműen visszalépés lenne.

th_1.jpg

Azzal is kár próbálni magyarázni a dolgot, hogy ezek nem is az RMDSZ plakátjai, hiszen nem szerepel rajtuk a logójuk. Nos, valóban nem kizárólag az RMDSZ plakátjai, hanem azé a koalícióé, amelyiknek ők is tagjai. És amiben ők vitték keresztül magának a jelöltnek a személye mellett a jelmondatát is.

Tessék, megvan románul is ugyanez a Fidesztől átvett, hazug kampányszlogen. Ott van a plakátokon, az egész országban.

bh.jpg

651bbbbbbbbbbbbb.jpg

Antonescu közös (PSD-RMDSZ-PNL) indításának lényege az, hogy most egyetlen államfőjelöltet akartak, de olyat, ami kiemelten megfelel a PSD-nek is. Miért? Azért, mert a miniszterelnököt már eleve ez utóbbi párt adja, most is, ezért az államfőjelöltség meg a PNL-t illeti. (Valahogy már évtizedek óta így van felosztva ez.) Nos, maga a PNL vezetője, Ilie Bolojan, és a pártbeli hívei sem örülnek annak, hogy Antonescu lett a közös jelölt, és őt futtatják – ez csakis azért történhetett, mert a PSD számára Antonescu már bebizonyította, hogy hajlandó kollaboránsként a kezükre játszani. Tehát joggal feltételezhető, sőt, elvárhatják tőle, hogy a jövőben is, államelnökként is ezt csinálná, főleg hogy így már le is lenne kötelezve, hiszen a megválasztatása céljából beállt mögé a PSD is.

Szóval megy a kampány, a PSD és az RMDSZ nyomja leginkább Antonescut, maga a PNL csak félgőzzel, mivel az utóbbi pártban csak az egyik belső csoportosulás akarja csak őt, a tömörülés vezetése és támogatóik nem igazán.

Páratlan módon, szokatlanul intenzíven magyar szövegekkel is reklámozzák tehát ezt az imposztort. Ugyanakkor mi elfelejthetjük Antonescut, ha valóban előrelépést, fejlődést akarunk. Mert ebben az esetben összesen két államelnök jelölt van, akik közül érdemes választani: a tisztább, de amatőrebb és szinte teljesen esélytelen Elena Lasconi, valamint a dörzsöltebb és valóban esélyes Nicușor Dan.

Kettejük közül Lasconi is szól magyar jelmondattal is, mégpedig nem külön, mint Antonescuék, hanem ugyanazokon a plakátjain, amin románul is.

20250322_151951_0.jpg

A különbség, hogy Lasconi esetében egyszerű és érthető, bevett kampányfogás ez, míg Antonescu esetében az RMDSZ a magyar szlogennel is újra azt bizonyítja, hogy valójában a PSD játékait játssza, mégpedig ezúttal a Fidesztől szerzett jelmondatokkal is. Nem véletlen, hogy hosszú ideje magyar PSD-ként is hivatkoznak sokan az RMDSZ-re…

Tehát bár magyar nyelven is jön a primitív kampányszlogennel, eszünkbe ne jusson Crin Antonescura szavazni. Bármilyen nyelven is győzködnek, szó sincs arról, hogy vele előre menne Románia. Antonescu tíz éve bukott politikus, és már bizonyított: konkrétan azt bizonyította, hogy megbízhatatlan, bármire képes, főleg a saját személyes érdekében, abszolút nem érdekli a közjó – így pedig kizárt, hogy az előrelépés garanciája lenne. Épp ellenkezőleg: pont annak a politikusi rétegnek a része, amely 1989 után évtizedekig tartotta a pangás és a züllés útján Romániát – azaz hátrafelé vitte.

A május 4 elnökválasztás lényege, hogy melyik két személy jut be a két héttel azt követő döntő fordulóba. Az egyik valószínűleg a szélsőséges Simion lesz – és bárki lesz a másik, valószínűleg ez a másik nyer, és lesz Románia vezetője. Minimum a következő öt évre, de mivel általában a hivatalban lévő államfő duplázni szokott, valószínűleg tíz évre választunk most.

Ha a második fordulóba jutók közül Simion mellett a másik Antonescu lesz, akkor nagyon rossz és rossz között lehet majd választani. A döntőből viszont Antonescut kiütni csakis Nicușor Dannak van esélye. Tetszik, nem tetszik, csak neki, senki másnak. Tehát megtörténhet, hogy Simion és Dan kerül a második fordulóba – és csak ekkor mondhatnánk el, hogy a visszahúzó Simion mellett egy előrevivő, Európa-párti a másik, azaz Nicușor Dan. Kizárólag Dan, vagy a sajna esélytelennek látszó Lasconi megválasztása jelentené, hogy „előre megyünk, nem hátra”. Mindenki mással ugyanis egyértelműen hátra.

Sem józan ésszel, sem tiszta szívvel nem szavazhatunk Crin Antonescura.

Az egyetlen olyan jelölt az egész versenyben, aki egyszerre esélyes is és haladáspárti is, Nicușor Dan. Márpedig ha az első fordulóban Dan nem kap elég szavazatot, akkor nem jut be a döntőbe, és helyette Antonescu lesz Simion ellenfele – következésképp a végén Antonescu lesz az államfő. Ami senkinek nem jó, így a romániai magyarságnak sem, hanem csakis a PSD-nek és az RMDSZ-nek.

Május 4-én, vagyis az első fordulóban Nicușor Dan nevét a szavazólapon az utolsó helyen keressük majd, aki pedig Elena Lasconit választaná, a harmadik helyen találja. (Sorsolással dőlt el a jelöltek sorrendje a lapon.)

Senki ne dőljön be tehát az RMDSZ és a PSD újabb közös manővereinek, akkor sem, ha már az anyanyelvünkön is próbálják ránkerőltetni Antonescut. Rá szavazni hiba, őt választani káros.

Vannak kérdőjelek Nicușor Dan körül is – de ezen a választáson, május 4-én a haladást jelentők közül csak ő az egyetlen igazán esélyes jelölt, és ő az esélyünk arra, hogy stagnálás, visszafordulás helyett valamelyest a fejlődés útján maradunk, ha már az utóbbi években nagy nehezen elindultunk azon...

20250330_141759.jpg

ty.jpg

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://mesenincs.blog.hu/api/trackback/id/tr10018822878

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása